Volba osobní půjčku a Porovnání úrokové sazby

Osobní půjčky sloužit jako zdroj financí, které mohou být často levnější než kreditní karty nebo pronajímat kupních smluv. Nicméně, jako typ, náklady a z hlediska různých osobních půjček se mohou lišit byste měli pečlivě zkoumat své možnosti.

  • Rozhodnout mezi zajištěné půjčky a nezajištěný úvěr. Zajištěné půjčky je jeden kde dlužník poskytuje cenným přínosem pro věřitele jako zajištění úvěru. S nezajištěný úvěr dlužník ve skutečnosti jednoduše slibuje splatit půjčku a neposkytuje záruku. Skutečnost, že věřitel má nic jako výsledky bezpečnostních ve obecně vyšší úrokové sazby pro nezajištěné úvěry.
  • Přemýšlejte o dobu trvání vašeho úvěru. Krátkodobé půjčky mohou přitahovat vyšší úrokové sazby než dlouhodobých úvěrů. Nicméně, dělat splátky po kratším časovém období, může znamenat, že budete platit méně na celkových nákladů zájmových i přes vyšší sazbu.
  • Porovnání úrokové sazby. Ty mohou značně kolísat mezi věřiteli a stojí za to nakupování v okolí. Vypočítat celkovou výši úroků budete platit po celou dobu trvání úvěru najít to, co úvěr bude opravdu stát.
  • Je úroková sazba fixní nebo variabilní? Proměnná úroková sazba může být trochu sázka do loterie – vyhrajete v případě, že úroková sazba klesá, ale můžete ztratit, pokud to se zvedne. Pevná úroková sazba má tu výhodu, že umožňuje plánovat své splátky s větší mírou jistoty.
  • Dávejte pozor na úvěrových poplatků. Téměř všichni věřitelé účtovat tyto jako samozřejmost a měli byste je přidat do zájmem budete účtován určit celkové náklady na úvěr. Zeptejte věřitele, co roční procentní sazba nákladů (RPSN), budete platit. APR kombinuje všechny poplatky úvěr přitahuje s úrokovou sazbou a vyjadřuje ji jako roční procento. Účelem RPSN je tedy užitečným nástrojem pro porovnávání osobní půjčky mezi věřiteli.
  • Ujistěte se, že víte, co je výchozí sazba pro půjčky je. Implicitní rychlost je úroková sazba nebo trest budete platit, pokud chybí nebo jsou pozdě s platbou.

Nezapomeňte, že při rozhodování, zda udělit či neudělit svůj osobní půjčku, finanční instituce může zvážit faktory, jako je historie s touto institucí, příjmy a délky zaměstnání, dřívějšího výkonu na splacení dluhu a vaše reference. Obecně platí, že lepší kondici jste finančně, tím větší je pravděpodobnost, že získat osobní půjčku za konkurenceschopné ceny.